JANAKKALAN JANA RY YLEISURHEILU

Toimisto ja laskutusosoite: 
Kuumolatalo (käynti takaovesta, toimisto yläkerrassa)
Janakkalan Jana yleisurheilu, Kuumolantie 11, 14200 Turenki

Y-tunnus 0147508-3 

Valmennus- ja liikuntatoiminta

Valmennuspäällikkö (yli 15-vuotiaiden toiminta)
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Puhelinaika ma–pe klo 12–15 

Nuorisopäällikkö (alle 15-vuotiaiden toiminta)   
puh. 045 273 5828

Janan ohjaajat ja valmentajat 2016-2017

Turenki
3–4-vuotiaat
Sari Koski, puh. 050 324 1775, koski.sari@luukku.com    

5–6-vuotiaat     
       
Sari Koski, puh. 050 324 1775, koski.sari@luukku.com

7–8-vuotiaat 
           
Nilla Rättyä, puh. 045 205 8998, nilla.rattya@gmail.com    
Hanna Ranki, puh. 050 4967518, hannalotta.ranki@gmail.com

9–11-vuotiaat
           
Julia Saarinen, puh. 050 572 0252, julia.a.saarinen@hotmail.com

12–13-vuotiaat, valmennusryhmä
Noora Jakobsson, puh. 040 743 4010, noora.jakobsson@gmail.com

14–15-vuotiaat, valmennusryhmä
    
Eemeli Kaartinen, puh. 045 273 5828, eemeli.kaartinen@janakkalanjana.info   

16–19-vuotiaat, valmennusryhmä            
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, puh. jari.kataja@janakkalanjana.info

Heittoryhmä            
Ville Halvari, puh. 040 847 3423, villehalvari@hotmail.com
Mikko Halvari, puh. 040 763 6399, mikko.halvari@gmail.com

Juoksuryhmä            
Petteri Aalto, puh. 044 976 1885, petteri.aalto@kiipula.fi

Lajiklinikka            
Auvo Pasanen, puh. 050 424 3657, auvo.pasanen@gmail.com

Tervakoski            
3–4-vuotiaat            
Sari Koski, puh. 050 324 1775, koski.sari@luukku.com

5–6-vuotiaat            
Sari Koski, puh. 050 324 1775, koski.sari@luukku.com   

7–9-vuotiaat            
Jonna Pokkinen, puh. 040 719 5338, jonnapokkinen@gmail.com    

10–12-vuotiaat            
Jonna Pokkinen, puh. 040 719 5338, jonnapokkinen@gmail.com

Parola
3–4-vuotiaat
Jukka Peltonen, puh. 040 577 4064, jukka.peltonen@janakkalanjana.info  

5–6-vuotiaat            
Jukka Peltonen, puh. 040 577 4064, jukka.peltonen@janakkalanjana.info 

7-9-vuotiaat  
         
Jukka Peltonen, puh. 040 577 4064, jukka.peltonen@janakkalanjana.info   

10-12-vuotiaat            
Jukka Peltonen, puh. 040 577 4064, jukka.peltonen@janakkalanjana.info   

Aikuisliikunta
Juoksuklubi
Jarmo Väisänen, puh. 040 451 0310, proffa65@gmail.com

Juoksu-ja maratonkoulut            
Jari Kataja, 041 513 6799, jari.kataja@janakkalanjana.info

Äijätreenit            
Jari Kataja puh. 041 513 6799, jari.kataja@janakkalanjana.info    
Äijätreenien vertaisohjaajat            
Auvo Pasanen (Tervakoski), puh 050 424 3657, auvo.pasanen@gmail.com
Auvo Taponen (Turenki), puh. 040 736 2553, auvo.taponen@gmail.com

Markkinointi

Markkinointipäällikkö
(mm. yhteistyösopimukset ja KiipFIT-markkinointi)
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
 

Yleisurheilujaoston johtoryhmä 2017

Puheenjohtaja
Pirjo Rättyä, puh. 0400 202 218, pirjo.rattya(at)gmail.com

Varapuheenjohtaja
Auvo Pasanen, puh. 050 424 3657, auvo.pasanen(at)gmail.com

Johtoryhmän jäsenet
Sami Jalonen, puh. 050 486 9099, sami.m.jalonen(at)kolumbus.fi
Risto Kallionpää
Päivi Pohjonen, puh. 040 707 4901, paivi.pohjonen(at)janakkalanjana.info

Esittelijät
Jari Kataja, puh. 041 513 6799, jari.kataja(at)janakkalanjana.info
Eemeli Kaartinen, puh. 045 273 5828, eemeli.kaartinen(at)janakkalanjana.info.
 

Tiimit

Ensiaputiimin vastaava
Heli Kortelainen

Kioski- ja huoltotiimin vastaavat
Erja Niemi

Kilpailutiimi
Kari Liukkonen
Auvo Pasanen
Jouko Koskinen
Päivi Pohjonen
Petteri Aalto
Auli Aalto
Sami Jalonen
Minna Ranki
Jari Kataja
Pirjo Rättyä
Markku Stenroth
Tuomo Vanhala

Valmennustiimi

Jari Kataja
Petteri Aalto
Jouko Koskinen
Markku Stenroth
Jukka Peltonen
Noora Jakobsson
Auvo Pasanen

Tiimit-projektin avulla Jana yleisurheilu uudistaa toimintatapojaan siirtymällä tiimityöskentelyyn. Jos haluat olla mukana viemässä janakkalalaista yleisurheilua Suomen huipulle, tule mukaan!

Lisätietoja
: Pirjo Rättyä, puh. 0400 202 218, pirjo.rattya@gmail.com.